Inteligentny design, który toruje drogę postępowi.

Konstrukcja Econica.

W transporcie mocny jak samochód ciężarowy, zwrotny jak samochód dostawczy,
ergonomiczny, jak mało który pojazd użytkowy – taki jest Econic, innowacyjny
pojazd specjalny, klasa sama w sobie. Zalety niezwykłej konstrukcji Low Entry
oraz pierwszorzędna jakość Mercedes-Benz – Econic posiada wszystkie cechy,
których oczekują Państwo w codziennej eksploatacji: komfort, ekonomiczność,
przyjazność dla środowiska oraz bezkompromisową gotowość do pracy.

+SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA

Siedząc w kabinie, kierowca Econica ma dobry kontakt wzrokowy „twarzą w twarz“ z innymi uczestnikami ruchu – pieszymi i rowerzystami. Niskie położenie fotela i duża powierzchnia szyb daje świetną widoczność na jezdnię i chodniki w każdym kierunku – stanowi to ważną zaletę w porównaniu do tradycyjnych samochodów ciężarowych zwłaszcza w centrach miast oraz w miejscach utrudniających orientację. Również załoga jest dobrze chroniona: kabina spełnia aktualne standardy bezpieczeństwa, drzwi harmonijkowe otwierają się po stronie przeciwnej do ruchu ulicznego.

+UNIWERSALNOŚĆ

Podwozie skonstruowano tak, aby było maksymalnie przyjazne w zabudowie. Econic może współpracować z wieloma różnym wersjami zabudowy, przez co doskonale nadaje się do rozmaitych specjalistycznych prac i zastosowań. W codziennej eksploatacji praktyczną pomocą dla użytkownika jest urządzenie do pomiaru obciążenia osi: w każdej chwili można nim skontrolować stan załadowania pojazdu, co pozwala uniknąć przeciążenia. Jest to szczególnie przydatne na przykład w branży wywozu odpadów i w logistyce wielkomiejskiej. Silniki Econiców są mocne, a zarazem ciche i emitujące mało zanieczyszczeń. W połączeniu z komfortową automatyczną skrzynią biegów Allison, wyposażoną w nowe oprogramowanie Eco, dostarczają one odpowiedniej mocy w każdej sytuacji na drodze i podczas pracy. Przy tym Econic spełnia już przyszłe wymogi ustawowe – między innymi w zakresie emisji zanieczyszczeń i ochrony przed hałasem.

+LOW ENTRY/BEZP. PRACY

Konstrukcja Low Entry sprawia, że do kabiny są jedynie dwa kroki. Wsiadanie i wysiadanie jest tak łatwe, jak niemal w żadnym innym samochodzie. Dzięki temu w pracowite dni użytkownik Econica może oszczędzić sobie kilkuset metrów schodzenia i ponownej wspinaczki, w porównaniu do zwykłych samochodów ciężarowych. Rozwiązaniem korzystnym dla pleców i stawów jest też zawieszenie pneumatyczne z funkcją podnoszenia i opuszczania na wszystkich osiach. Opisywane zalety konstrukcyjne pokazują, jak poważnie potraktowano w Econicu kwestię bezpieczeństwa pracy.